Jak si vybrat výživový doplněk z eshopu

Na trhu je mnoho různých druhů doplňků výživy. Některé jsou prospěšné, jiné naopak škodlivé. Je důležité číst etiketu každého výživového doplňku, abyste se ujistili, že užíváte správné množství. Chcete-li najít ten správný doplněk výživy pro vás, začněte čtením Fakta o doplňcích. Štítek doplňku vám řekne množství cukru a kalorií, stejně jako kolik těchto kalorií by mělo být spotřebováno v jedné porci.

Kromě seznamu složek byste měli zvážit zdroj vašich doplňků. I když FDA doplňky necertifikuje, je důležité zajistit, aby výrobní proces probíhal v zařízení s certifikací GMP. Dodržováním standardů GMP si můžete být jisti, že váš produkt bude bezpečný. Zákon o doplňcích zdraví a vzdělávání z roku 1994 uvádí přísné předpisy pro výrobce doplňků stravy.

Doplňky si můžete zakoupit online nebo od tradičních prodejců. Mnohé z těchto produktů jsou navrženy tak, aby se zaměřovaly na specifické zdravotní problémy. Pokud chcete například zvýšit svou energii, můžete si vybrat z různých vitaminových a minerálních doplňků. Základem je vybrat si doplněk, který je vyroben z tělu prospěšných složek.

Je důležité prodiskutovat typ doplňků stravy, které plánujete užívat, se svým poskytovatelem zdravotní péče. Mohou vám poradit, jaké doplňky potřebujete a jaké dávkování byste měli užívat. Také je důležité poradit se se svým poskytovatelem zdravotní péče dříve, než začnete užívat jakékoli doplňky, zejména ty s vedlejšími účinky. V některých případech je důležité poradit se s výživovým poradcem nebo dietologem před zahájením režimu doplňků výživy.

Jako doplňky stravy podléhají regulačním pravidlům v EU. Musí být náležitě označeny a nesmí obsahovat přísady ani sladidla. Kromě toho mohou doplňky stravy, které obsahují, obsahovat pouze povolené potravinářské přídatné látky. Navíc nesmí tvrdit, že léčí nebo předcházejí nějaké nemoci. Pokud neobsahují seznam známých složek, nesmí tvrdit, že takové látky obsahují.

Vitamíny hrají v těle zásadní roli. Pomáhají při mnoha základních metabolických procesech, včetně tvorby červených krvinek. Navíc mohou pomáhat udržovat správnou funkci orgánů. BioActive Complete B-complex nabízí ideální denní dávku B-vitamínů. Dále obsahuje riboflavin a thiamin, které se přeměňují na riboflavin-5′-fosfát, který se používá k výrobě energie.

Katalog Podhorská má široký výběr doplňků výživy a proto doporučujeme jeho prohlédnutí.

Nákupní košík
Přejít nahoru