Stříbrné mince

Investice do stříbrných mincí

Nákup stříbrných mincí je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak investovat do drahých kovů. Ať už hledáte dobrý způsob, jak diverzifikovat své investiční portfolio, nebo se jednoduše chcete chránit před inflací, stříbrné mince jsou vynikající volbou. Na výběr je mnoho různých typů mincí a všechny mají některé funkce, které budete chtít zvážit.

Některé sběratelské mince nabízejí významný hodnotový potenciál, zatímco jiné jen velmi malý. Budete se muset obrátit na několik prodejců, abyste zjistili, které mince pro vás nabízejí nejlepší hodnotu. Klíčem je hledat nejlepší ceny a najít seriózního dodavatele. The Better Business Bureau je skvělé místo, kde začít.

Americký stříbrný orel je jednou z nejpopulárnějších stříbrných mincí na světě. Moderní verze má klasický averzní design s motivem „walking Liberty“. Mince je k dispozici v různých velikostech, včetně jedné trojské unce, a je schválena IRA.

Současný kanadský javorový list je další populární jednouncová stříbrná mince. Tuto minci vyrábí Královská kanadská mincovna a je nejznámější jednouncovou stříbrnou mincí na světě. Mince je k dispozici v široké škále velikostí a nominální hodnota jednoho dolaru odpovídá hodnotě zákonného platidla 5 USD.

Existují také různé numismatické mince, které jsou určeny ke sběratelství a uchování. Tyto mince mají tendenci být více odolné proti padělání a mají potenciál získat vysokou prémii. Různé oblíbené možnosti jsou čínská Silver Panda, australská série Kookaburra a British Britannia. Některé z těchto mincí jsou dokonce vydány jako limitovaná edice pamětních, které mohou mít malou ražbu a oslavit konkrétní světovou událost.

Některé z nejoblíbenějších brakových stříbrných mincí jsou desetníky a čtvrtky. Ty se běžně označují jako „junk silver“. Mince jsou levnější variantou než jiné mince, ale za unci zaplatíte vyšší prémii. Některé z nejoblíbenějších odrůd jsou čtvrtka, která přináší 4 000 kusů stříbra, a desetník, který poskytuje 10 000 kusů stříbra.

Pokud hledáte solidní investici do stříbra, můžete zvážit Monex . Společnost nabízí různé investice do stříbra, od čistých jednouncových mincí až po 90 % amerických desetníků, Kennedyho půldolary a 40 % stříbrné americké čtvrtky. Jejich ceny jsou vždy konkurenceschopné a poskytují obousměrný trh nákupu/prodeje.

Pokud jste velký investor, možná dáte přednost cihle stříbra před sbírkou mincí. Bar je dobrá volba a cena za unci je nižší, ale někdy je těžší je zlikvidovat.

Existuje řada různých mincí, které jsou ideální pro malé investory. Existuje mnoho populárních možností, včetně British Britannia a Mexican Silver Libertad. Jsou k dispozici v různých velikostech a některé jsou dokonce raženy v postříbřeném provedení.

Existuje také řada dalších numismatických mincí, které jsou vhodné pro investory. Pokud se chcete rozdělit na evropské mince, Rakouská stříbrná filharmonie je oblíbenou možností. Tyto mince mají na líci hudební nástroje Rakouské filharmonie a na rubu Zlatý sál Vídně. Tyto mince jsou považovány za nenáročnou investici a říká se, že jsou krásnější než kanadský Silver Maple Leaf.

Stříbrné mince a další informace k nim najdete na adrese https://www.zlatoproradost.cz/

Nákupní košík