beta books
...jak krásné je číst

Registrace pro zasílání knižních novinek
Sametový tunel

Sametový tunel
Ross Hedvíček

Cena: 199 Kč; 299 Sk; 12 Eur;
Prodejní kód: BB 0612ST
ISBN: 80-86851-61-3


Zpráva komise Federálního shromáždění pro vyšetřování události 17. 11. 1989 byla prohlášena za utajenou a nebyla zveřejněna. Důsledky šetření se promítly do odsouzení několika bezvýznamných policistů k několikaměsíčním trestům. Vyšetřování bylo zaměřeno pouze na násilnosti, jež proběhly na Národní třídě. Bylo zmanipulováno a záměrně se vyhýbalo vyšetření politického pozadí převratu. Podobný osud postihl Nezávislou vyšetřovací skupinu studentů, která vznikla jako reakce na evidentní manipulování vyšetřovací komise FS. Důsledkem tohoto stavu věcí byly rychle a všeobecně se rozšířivší pochybnosti o nejapné legendě sametové revoluce, jak ji dosud urputně hlásá vládní garnitura současná i minulá.

Proč by nehlásala, vše bylo milostnou předehrou opravdového vyvrcholení: vytunelování České republiky. Nutno přiznat, že nápad kupónové privatizace byl geniálně rafinovaný - dát lidem pocit, že něco získávají, vybrat za to od nich ještě peníze a následně se legálně zmocnit majetku, který zůstal po komunistech.

Ve druhé vlně ucítili příležitost i další dravci a účastnilo se již 353 investičních fondů, kterým občané - držitelé investičních kupónů svěřili tentokrát jen 64 % všech investičních bodů investovaných pro druhou vlnu. Na majetek zprivatizovaný kupónovou privatizaci čekal dvojí osud. V prvním případě byl ihned zpronevěřen a rozkraden…

Komunisté vládli a vládnou dodnes. Až se vám stranovládnoucí exsoudruzi cynicky vysmějí v tisku či v televizi, zarecitujte si básničku:
Koho chcete ve vládě, po plyšové estrádě?
Proč se máme rozčilovat nebo slzy ronit,
místo klíčů každopádně měly hilzny zvonit.
Buďte rádi, že od piva máme láhve vratné,
neb veškeré polemiky jsou nám hovno platné.


kompletní nabídku najdete v sekci katalog